A A A K K K
для людей із порушенням зору
Рубанівська громада
Херсонська область, Каховський район

Правила благоустрою, забезпечення чистоти та порядку на території сіл Рубанівської сільської ради

 

РУБАНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Великолепетиського району

Херсонської області

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

УІ сесії шостого скликання

 

25.02.2011  № 62

 

По затвердження Правил благоустрою,

забезпечення чистоти та порядку на

території сіл Рубанівка та Веселе.

 

                          Враховуючи думки, враження, зауваження та пропозиції мешканців села, висловлених на громадських слуханнях 24 травня 2006 року, сільська рада

 

В И Р І Ш И Л А :

 

             1.Затвердити Правила благоустрою, забезпечення чистоти та порядку на  території сіл Рубанівка та Веселе. (Додаються).

 

             2.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань гуманітарної політики та агропромислового комплексу.

 

 

 

 

 

Сільський голова                                                        О.І.Семенов

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                             Додаток

                                                                            до рішення УІ сесії шостого

                                                                          скликання від 25.02.2011 № 62

ПРАВИЛА

благоустрою, забезпечення чистоти та порядку на території 

сіл Рубанівка та  Веселе

 

                                                   І.  Вступ

               Правила містять загальні положення, які є обов’язковими для колективних підприємств, організацій, установ та всіх жителів сіл Рубанівка та Веселе, а також для розрахунку дольової участі підприємств, організацій, установ та відомств у вирішенні місцевих завдань по будівництву і реконструкції об’єктів благоустрою та комунально-побутового призначення.

 

                                          ІІ.  Загальні положення

               Керівники підприємств, організацій, установ усіх форм власності, орендарі державних, відомчих, громадських,  приватних будинків, власники та орендатори земельних ділянок усіх типів, громадяни:

 

  • несуть особисту відповідальність за забезпечення належного благоустрою та санітарного стану на приватній, відведеній у користування та прилеглій територіях;

 

  • забезпечують благоустрій на основі проектів, передбачених комплексом робіт, відповідно до генерального плану забудови та реконструкції населених пунктів сільської ради та чинного законодавства;

 

  • забезпечують санітарний стан згідно з вимогами    „Правил санітарного утримання територій населених пунктів” від 05.08.88 №42-128-4690-88.

 

ІІІ.Визначення територій і забезпечення належного благоустрою та санітарного стану.

 

       1.Прилеглою територією до підприємств, організацій, установ, домоволодінь усіх форм власності, земельних ділянок (город, сад, парк, сквер, ділянка виділена для ведення особистого селянського господарства до 2 га, пасовище, тощо) інших приватних володінь (гараж, сіновал, ангар, тощо) вважати територію від стін  будівель або огорожі (за відсутності огорожі від лінії межі на місцевості) до осьової лінії проїжджої частини вулиці, дороги, шляху, яка може охоплювати тротуар, газон, квітник, клумбу, зелену зону узбіччя проїжджої частини, бордюри, тощо.

      

       2.При відсутності  будь-яких об”єктів по сусідству справа чи зліва, а також з тильної сторони прилеглою вважати територію на відстані  5 метрів

 

від межі території (земельної ділянки), якою користується домовласник, та 15 метрів, яка належить підприємствам, організаціям, установам, об”єктам торгівлі.

 

       3.Прилеглою територією до кіосків, павільйонів, тимчасових пересувних торгівельних об”єктів та пунктів масових ігор вважається територія у радіусі або на відстані 15 м від їх стіни чи огорожі.

 

        4.Посадові особи та громадяни забезпечують належний санітарний стан вказаних територій незалежно від того працюють чи не працюють підприємства, організації, установи та підприємницькі об”єкти, а громадяни-власники будинків незалежно від проживання. Якщо будинок розбирається

(зноситься) то залишки від нього прибирає власник.

 

        5.У разі відсутності власника будинку або розвалля, яке залишилося від  будинків, за санітарний стан територій відповідає землекористувач (той, хто користується городом).

 

         6.У разі виникнення порушень на межі двох або більше прилеглих територій відповідальність несуть у рівній частині всі фізичні та юридичні особи, що знаходяться біля цієї межі.

 

        7.У разі відсутності власника території- відповідає власник об”єкта.

 

        7.1. Об”єкта, що будується, та прилеглої до нього території відповідають генеральний підрядчик та замовник.

 

        7.2.Території, на яких проводяться тимчасові роботи по обрізанню дерев, ремонту газонів і таке інше у період проведення робіт відповідає організація, яка проводить ці роботи.

 

        7.3.Зелених зон, що знаходяться на прилеглій території, відповідають керівники, та інші посадові особи підприємств та організацій усіх форм власності та громадяни.

 

ІУ.Вимоги до благоустрою та утримання територій.

 

1.Прибирання територій здійснюється:

  • при ручному прибиранні – всі території один раз в день;
  • місць загального користування та масового відпочинку- один раз в день;
  • четвер - єдиний день благоустрою та санітарної очистки території.

 

      2.Біля установ, організацій, магазинів, кіосків, тощо обов”язково встановлюються урни для сміття, які очищаються в міру наповнювання, але не рідше одного разу на добу.

 

      3.Обкоси та вирубка порослі, ліквідація карантинних рослин у міру їх появи та відростання до 15 см, але не менше 2 разів на місяць.

 

      4.Очищення території в зимовий період від снігу здійснюється з першої години від початку опадів та протягом періоду снігопаду.

 

      5.Обробіток територій при ожеледиці здійснюється пісково-сольовою сумішшю (пісок з хлористим натрієм або калієм до 8%) з наступним згрібанням та вивезенням маси на звалище.

 

       6.Прибирання приміщень усіх вбиралень здійснюється щодня, прибирання місць загального користування – згідно з режимом роботи, затвердженим виконкомом сільської ради.

 

        7.Промивання приміщень усіх вбиралень здійснюється гарячою водою з дезинфікуючими засобами- один раз на тиждень.

 

         8.Наповнення вигрібних ям, дворових вбиралень та зливних ям допускається не більше як на 0.35 м до земної поверхні.

 

          9.Очищення вигрібних ям здійснюється згідно з договірними умовами, але не рідше одного разу на півроку.

 

         10.Власники об”єктів торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, офісів, тощо зобов”язані обладнувати фасади будинків і споруд в яких вони розміщуються, зовнішнім освітленням, рекламою, номерними знаками, а також забезпечувати їх належне утримання.

 

                               У.Організація збирання та вивезення сміття.

       Власники сміття – громадяни, об”єднання громадян, підприємства, організації, установи усіх форм власності, фермерські господарства, підприємці збирають побутове сміття, побутовий непотріб у спеціально  визначеному місці (майданчик, урни, контейнер, ящик, тощо) на приватній, комунальній чи підвідомчій території. 

        Від місць збирання сміття, в міру його накопичення, але не рідше одного разу в квартал, вивозиться на сміттєзвалища власниками сміття власним транспортом, транспортом підприємств  та підприємців, які надають послуги населенню по збиранню та вивезенню сміття за одноразовим замовленням або договорами.

       Будівельне сміття вивозиться організаціями та особами, які виконують будівельні або ремонтні роботи.

       При знесенні (розборі) будинків будівель сміття вивозить власник об”єкта.

        Сміття зі звалищ, що виникли стихійно, вивозиться:

  • з прилеглих територій - підприємствами, підприємцями, господарствами, організаціями та установами;
  • з інших територій – громадянами спільно з сільською радою.
  •  

УІ.Службовим особам та громадянам на визначених територіях забороняється:

 

1.Захаращувати вулиці, площі, парки, сквери, газони, квітники, водостоки, водовідводи, віадуки,  місця загального користування, прилеглі території конструкціями, будівельними матеріалами, предметами, інвентарем, сміттям, побутовими та харчовими відходами залишками зелених насаджень, гноєм, соломою, тощо.

 

2.Захарущувати місця  торгівлі, побутового та іншого обслуговування населення, тарою, пакувальним матеріалом, тощо.

 

3.Забруднювати парки, сквери, зелені зони, водоймища, пасовища.

 

4.Забруднювати територію села при перевезенні сипучих матеріалів, соломи, полови, тощо.

 

5.Скидати сміття у невідведених для цього місцях.

 

6.Складувати гній або солому, полову на територіях прилеглих до вулиць, доріг, шляхів , адміністративних споруд.

 

7.Відкачувати воду на проїжджу частину вулиць, тротуари та до камер колодязів, ям.

 

8.Зливати господарчо-побутові стоки не в спеціально призначені споруди.

 

9.Заправляти, мити, ремонтувати автомобілі та інші транспортні засоби біля будинків, на вулицях, тротуарах, зелених зонах, невідведених для цього місцях.

 

10.Розводити багаття, спалювати сміття, залишки соломи, листя, тощо на територіях підприємств, установ, організацій та на прибудинкових територіях.

 

11.Експлуатація туалетів та вигрібних ям без акта прийому по експлуатації або акта періодичної перевірки на герметичність, виданого спецінстанцією; вигрібних ям більше як 0.35 м до верхнього рівня ями, розміщення вигрібних ям та дворових туалетів ближче як за 8 метрів від будівлі та глибиною більше ніж 3 метри.

 

12.Проводити роботи, внаслідок яких відбувається руйнування або пошкодження будинків та споруд, що знаходяться поруч.

 

13.Проводити самовільне, без дозволу виконкому сільської ради або спецінстанцій по контролю за станом благоустрою, виконання робіт по прокладці та  перевлаштуванню вуличних мереж, систем інженерного захисту територій, засобів регулювання дорожнього руху, засобів зв”язку,

 

освітлення, розриття вулиць, тротуарів, площ, газонів, зелених зон, між квартальних проїздів або виконувати зазначені роботи з порушенням правил.

14.Проводити самовільне, без дозволу виконкому сільської ради або спецінстанцій, будівництво будь-яких об”єктів (будинків, господарських приміщень, туалетів, бань, кухонь, гаражів,  ангарів, тощо).

 

15.Самовільно встановлювати різні огорожі на тротуарах пішохідних доріжках, узбіччях  доріг, зеленій зоні, проїжджій частині дороги, які чинять перепони руху транспорту і пішоходів.

 

16.Самочинно зносити, пересаджувати та пошкоджувати дерева, газони, кущі, квітники.

 

17.Пересування гусеничної та іншої сільськогосподарської техніки здатної пошкоджувати покриття вулиць та доріг по вулицях, дорогах, шляхах з асфальтовим покриттям.

 

18.Стоянка та рух автотранспорту на тротуарах та зелених зонах.

 

19.Встановлювати кіоски, засоби інформації (рекламні щити, тощо), торговельний інвентар (лотки, столики, холодильні камери, тощо), тару, контейнери без відповідного дозволу виконкому сільської ради або уповноваженого ним органу.

 

20.Самовільно вивішувати різні оголошення, покажчики, агітаційні матеріали, робити написи на стінах будинків та павільйонів на огородженнях, тротуарах, опорах, деревах, тощо).

 

21. Торгівля вздовж вулиць та доріг.

 

22.Пошкоджувати тротуари, бордюри, лави, урни, дорожні знаки, скульптури, пам”ятники та інші архітектурні споруди встановлені на вулицях, площах, у парках, скверах, в інших місцях загального користування.

 

23.Самовільно підключатися до водопровідних, електричних, каналізаційних, дренажно-зливних систем.

 

24.Самовільно відключати житлові будинки від джерел електроенергії, освітлення, водозабезпечення за винятком аварійних ситуацій.

 

25.Самовільно займати під городи землі комунальної власності.

 

26.Вигулювати тварин у недозволених місцях.

 

 

 

 

27.Випасати худобу (корів, кіз, коней, биків, телят, тощо) та птахів (курей, качок, гусей, індиків, курчат, тощо),у недозволених місцях, а саме:

  - на території кладовищ;

  - на території братських могил та інших поховань;

  - на території меморіальних комплексів;

  - біля пам”ятників, скульптур, пам”ятних знаків, арок та інших малих архітектурних споруд;

  - на спортмайданчиках, футбольних полях, дитячих ігрових майданчиках;

  - у парках та скверах;

  - на території шкіл, дитсадків, лікарні, будинку культури;

  - біля сільської ради;

  - в зеленій зоні вулиці Чернишевського;

  -біля магазинів, їдалень, кафе, кіосків.

 

28.Випускати з двору свійську птицю (курей, гусей, індиків, качок) у випадках коли вони пошкоджують у сусідів посіви, городину, клумби, квітники, тощо.

УІІ.Порушенням правил благоустрою є також:

 

   1.   Несвоєчасне виконання або відмова від виконання рішень та розпоряджень місцевих органів виконавчої і представницької влади, що пов”язані з благоустроєм  сіл.

     2. Ухилення від зустрічі з посадовими особами, які здійснюють контроль за санітарним станом та станом благоустрою населених пунктів, нетактовну поведінку при цих зустрічах та відмову надати відповідним контролюючим органам необхідну документацію або відомості, що заактовані.

     Неякісне виконання робіт по улаштуванню покриття проїжджої частини вулиць, тротуарів, дворів, площ, майданів, а також відновлення зеленої зони.

    Незадовільне санітарне та естетичне утримання інженерних мереж і комунікацій.

 

   УІІІ. Невиконання цих Правил тягне за собою відповідальність згідно Кодексу України про адміністративні порушення.

 

      

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь